• Fethiye Market, Kayaköy, Mavi Lagün

Bu gezi, bilgilenmek, yüzmek ve alışveriş yapmanızı sağlayacak. Bu sayede bölge hakkında daha fazka bilgi sahibi olacaksınız.

Otelinizden saat 9.30'da kalktıktan sonra. Dalaman Kasabası'ndan Fethiye'ye doğru giderek başlayacaktır.

Bolca fotoğraf çekme fırsatıyla çok sayıda panaromik manzara göreceksiniz.

Fethiye'ye vardığımızda Fethiye ilçesinde büyük pazarda alışveriş için bol bol zamanımız olacak.

Bu pazarın oldukça geniş ve renkli olması nedeniyle bölgedeki diğer küçük pazarlar özellikle Sarıgerme pazarı. Sadece giyim ve çanta değil, oyunlar, ayakkabılar, yiyecekler ve diğer tüm diğer tezgahlar mevcuttur.

Alışveriş yaptıktan sonra rehberimiz hepinizi bir araya getirecek ve otobüs ile Kayakoy’e gideceğiz.Turist tarafından Hayalet Kasaba olarak bilinir. Bu, Fethiye'nin 8 km güneyinde, Yunanca konuşan Hıristiyanların yaklaşık 1923 yılına kadar yaşadığı bir köydür.

Artık bir tarihi köyü olarak korunan bir köy, küçük bir dağın üzerini kaplayan ve Fethiye'yi ziyaret eden turistlerin uğradığı yüzlerce yıkık evden ve kiliseden oluşan bir yerdir.

Kurtuluş Savaşı'ndan sonra, 1923'te Türk ve Yunan hükümetleri tarafından bir nüfus değişimi anlaşması imzalandıktan sonra Kayaköy büyük ölçüde terk edildi. 1957 Fethiye depreminde binaların birçoğu hasar gördü.

1900'deki nüfusu yaklaşık 2.000, neredeyse tümü Yunan Hıristiyanlarıydı, artık tur grupları ve yol kenarı satıcıları ve restore edilmiş olan evler vardır.

Burada lezzetli bir öğle yemeği yemek ve köyü keşfetmeye yetecek kadar zamanımız olacaktır.  Tabii ki Tur Rehberimiz size Kayaköy ile ilgili tarihi bilgileri verecektir.

Sonra Ölüdeniz'e gideceğiz. Ölüdeniz Körfezi'nin mavi sularda serinleyebilirsiniz. Soyunma Kabinleri, Tuvaletler, Şezlonglar mevcuttur.

Sadece geziye bir miktar lezzet katmak için geri dönüşte, Türk lokumu fabrikasına gideceğiz. Bu kısa mola, bu fabrikada birçok tür Türk lezzetini tadmanızı sağlayacak.

  • Fotoğraflar

  • Detaylar

Fethiye Market, Kayaköy, Mavi Lagün

Salı,

Alma vakti

9:30

Dahil Olanlar

Öğle Yemeği, Ulaşım, Rehber, Giriş Ücretleri

Dahil Olmayanlar

İçecekler

Fiyatlar


Yetişkin

£ 20

Çocuk

£ 10

Bebek

£ 0
  • Rezervasyon formu

Lütfen ayrıntılı karşılama adresinizi belirtin
(Otel, En Yakın Otel ya da bilinen bir mekandır.)

  • CallAra
  • CategoriesKategoriler
  • WhatsAppWhatsApp
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres