• Sarıgerme Plajı

Sarıgerme Plajı

Muğla'nın turizm merkezlerinden biri olan Sarıgerme plajı, Ege sahilindeki el değmemiş kumsalı, ince altın kumlu, kumlu zambakları, temiz havası, güzel doğası, su sporları ve hafif sahil şeridi ile ideal bir tatil beldesidir. Bu büyülü cennet, deniz ve güneşin eşsiz dansıyla, binlerce turkuaz tonunu ve doğanın güzelliğini dolduracak. Çevredeki koyları ziyaret etmek isterseniz, tekne turu sizin için idealdir. Öyle ki, çam ormanlarının arkasındaki saklı koyları, tertemiz koylara götüren teknelerle görebilirsiniz. Bu koylardan biri, Aşı Koyu.

Ne yapılabilir?
Buraya geldiğinizde su sporlarıyla vakit geçirin. Klasik su eğlenceleri yerine, dalış yapmak istiyorsanız, bu güzel koyunda neler olduğunu keşfedebilirsiniz. Sarıgerme'de muhteşem deniz altınlarına hayran kalacaksınız, sonsuz rüzgarlarla dans edebilirsiniz, su kayağı, paraşüt, yelken, muz, jet ski, kano, kayak.

Muğla'nın en popüler yerlerinden bir diğeri  de Sarıgerme'nin halk plajıdır.
Şemsiye ve şezlongların yanı sıra kafe ve plaj büfeleri ile yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedir. Hayatın güvenliğini sağlamak için sahilde çalışan aktif cankurtaranlar her zaman vardır. Plajın günlük temizliği çeşitli aktiviteler sağlar. Plajda su sporları ve çeşitli plaj oyunları oynayabilirsiniz. Plaj girişinde ve çıkışta duş alabileceğiniz oldukça temiz duş kabinleri ve değişen odalar da bulunmaktadır.

Ücretler? 
Sarıgerme Halk plajı girişi ve ekstraları

Plaj bu hizmetler için ödenir. Giriş ücreti 20 TL'dir. Check-in saatleri 07:00 ile 17:00 arasındadır. İlave şezlonglar ve şemsiyeler kiralanabilir. Kira ücretleri zaman zaman değişebilir. Yaklaşık 5-10 TL.

Sarıgerme Halk plajı ulaşım:
Ortaca - Dalaman yolunda Sarıgerme tabelasının sağ tarafındaki şehre yaklaşık 1 km dönüş işareti dönmelidir.

Yol devam ettiğinde Güzelyurt Köyü'ne ulaşılır ve yol dört bölüme ayrılır. Dalaman, Mergenli ve Sarıgerme'den 12 km sonra endişe duymadan, Sarıgerme köprüsünün bittiğini ve Sarıgerme'ye hoşgeldiniz diyoruz.

Sarıgerme'ye gelirseniz, yol büyüleyici bir köy merkezine ve otellere ayrılır. Otelinizdeki köy merkezinde küçük bir çay molasından sonra yerleşebilirsiniz.

Otobüsle: Sarıgerme'ye otobüsle gitmek isterseniz, her şehirden Muğla'ya düzenli otobüs seferleri vardır. Sarıgerme'nin bağlı olduğu Ortaca'ya direkt giden otobüsleri bulmak bile mümkün.

Ortaca otobüs terminaline vardığınızda Sarıgerme Minibüs Kooperatifi'nden minibüslerle tatilinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Aile için uygun mu? 
Aileler  gönül rahatlığı ile Sarıgerme plajı/sahili bölgesine tatil yapmaya gelebilir. Aileler için uygun konaklama imkanları başta olmak üzere güvenlik ve eğlence alanları da olmak üzere pek çok konuda zengin bir bölgedir. Erken rezervasyonlar ile daha uygun  fiyatlara yer bulunabilir. 

  • Son Blog Yazısı

Bir Küçük Dalyan Hikayesi

Bir Küçük Dalyan Hikayesi

Muğla’ya bağlı olan Dalyan küçük bir kasaba gibi sessiz, sakin ve dingin havası ile dikkat çekmektedir.

Devamını Oku
Dalyan'da Tatil Deneyimi, Ulaşım Ve Turlar

Dalyan'da Tatil Deneyimi, Ulaşım Ve Turlar

Dalyan Türkiye’nin Gizli Cennet diye bilinen bozulmadan korunmuş doğa harikalarından biridir.

Devamını Oku
sarıgerme plajı

Sarıgerme Plajı

Muğla'nın turizm merkezlerinden biri olan Sarıgerme plajı, Ege sahilindeki el değmemiş kumsalı, ince altın kumlu, kumlu zambakları, temiz havası, güzel doğası, su sporları ve hafif sahil şeridi ile ideal bir tatil beldesidir

Devamını Oku
  • CallAra
  • CategoriesKategoriler
  • WhatsAppWhatsApp
  • E-MailE-Mail
  • AddressAdres